Titulinis puslapis El.paštas Struktūra
 
Kas yra biotechnologija

Biotechnologija remiasi daugelio mokslų – biochemijos, mikrobiologijos, genetikos ir chemijos – kuriamomis žiniomis.

Europos biotechnologijos federacija yra pateikusi tokį apibrėžimą: biotechnologija – tai integruotas gamtos ir technikos mokslų taikymas, kada, naudojant organizmus, ląsteles, jų dalis ar jų molekulinius analogus, yra kuriami naudingi produktai ir paslaugos.

Pats terminas biotechnologija yra sukurtas iš trijų graikų kalbos žodžių: bios – gyvybė, techne – menas, amatas, logos – mokslas.

Biotechnologiją galime laikyti viena seniausių žmogaus veiklos rūšių, tačiau tik XX amžiaus antroje pusėje prasidėjo moderniosios biotechnologijos era: mokslininkai atrado, kaip galima kurti technologijas mikrolygiu, naudojant ne visą organizmą, o mažiausias jo daleles – molekules.

Modernioji biotechnologija – tai technologijos, grindžiamos molekulinės biologijos žiniomis.

Šiandien biotechnologijos taikomos labai plačiai. Pagal taikymo sritis ją įprasta skirstyti į keturias grupes:

Raudonoji biotechnologija Tai biotechnologijos taikymas sveikatos apsaugoje. Didžiausia jos dalis yra biofarmacija, apimanti vaistinių medžiagų paiešką ir gamybą.
Baltoji biotechnologija Tai biotechnologijos taikymas pramonėje ir aplinkosaugoje. Pagrindinis jos tikslas – pakeisti naftą atsinaujinančiomis žaliavomis, biologiniais degalais. Ši biotechnologija plačiai naudojamos ir gamtą teršiantiems chemikalams naikinti.
Žalioji biotechnologija Tai biotechnologijos taikymas žemės ūkyje. Daugiausia tai – genetiškai modifikuotų augalų kūrimas ir auginimas.
Mėlynoji biotechnologija Tai naujųjų technologijų taikymas jūros ir vandens procesuose.

 


Kontaktai
UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“
V.A. Graičiūno g. 8,
LT-02241 Vilnius, Lietuva
Tel: (8~5) 260 2131, Faksas: (8~5) 260 2142
El.paštas: info.baltics@thermofisher.com
Mus rasite