Titulinis puslapis El.paštas Struktūra
 
Mokslas Lietuvoje

Moderniosios biotechnologijos pradžia Lietuvoje siekia 1975 m. Būtent tais metais Vilniuje buvo įkurtas dabartinis Biotechnologijos institutas.

Šiandien Vilniaus universiteto Biotechnologijos institutas yra vienas pažangiausių mokslo institutų Lietuvoje. 2002 m. Europos Sąjunga jį pripažino pavyzdiniu mokslo centru (angl. Centre of Excellence). Institute dirbančių tyrėjų amžiaus vidurkis yra 38 m., o  mokslo darbuotojų iki 35 m. dalis sudaro apie pusę visų mokslininkų. Tai rodo instituto ateities perspektyvas ir jo gebėjimą pritraukti jaunus gabius mokslininkus. Institutas aktyviai dalyvauja tarptautinėse mokslo programose, bendradarbiauja su JAV Nacionaliniu sveikatos institutu, Howardo Hugheso medicinos institutu JAV ir kt. Institute universitetų studentai atlieka mokslinę praktiką, rengia baigiamuosius darbus. Vien per pastaruosius 13 m. į VU Biotechnologijos institutą iš užsienio grįžo 30 mokslininkų.

Biotechnologijos tyrimai aktyviai atliekami Vilniaus universiteto Biochemijos institute, Imunologijos, Ekologijos, Mykolo Romerio universiteto Teismo medicinos, Lietuvos žemdirbystės, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės, Gamtos tyrimų centro Botanikos ir kituose šalies institutuose.

Moksliniai tyrimai taip pat vykdomi daugelyje šalies universitetų: Vilniaus universitete, Vilniaus Gedimino technikos, Vytauto Didžiojo universitetuose, Lietuvos veterinarijos akademijoje ir kt.

Svarbus vaidmuo tyrimuose tenka privačioms bendrovėms. „Thermo Fisher Scientific Baltics“ veikia atskiras Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras (daugiau apie jį skaitykite čia), bendrovė glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos mokslo institucijomis.


Kontaktai
UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“
V.A. Graičiūno g. 8,
LT-02241 Vilnius, Lietuva
Tel: (8~5) 260 2131, Faksas: (8~5) 260 2142
El.paštas: info.baltics@thermofisher.com
Mus rasite