Titulinis puslapis El.paštas Struktūra
 
Pramonė Lietuvoje

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, vykdytų mokslinių tyrimų pagrindu šalyje pradėta kurti moderniosios biotechnologijos pramonė. Nuo Biotechnologijos insituto po 1990 m. atskilo pirmosios biotechnologijos įmonės: „Fermentas“, „Biofa“ (nuo 2001 m. - „Sicor Biotech“) ir „Biocentras“. 2010 m. į Lietuvą atėjo „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulyje kompanija, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui, kuri įsigijo „Fermento“ bendrovę.

Šiandien „Thermo Fisher Scientific Baltics“, „Sicor Biotech“ ir „Biocentras“ yra didžiausios Lietuvos moderniosios biotechnologijos įmonės. Nuo 2000 m. moderniosios biotechnologijos įmonių sąrašą papildė naujos inovatyvios įmonės: „Sorpo“, „Biotechpharma“, „Imunolita“, „Profarma“ ir kt.

Pasaulinė audito  ir verslo konsultacijų kompanija „Ernst & Young“, atlikusi Europos biotechnologijos mokslo ir pramonės analizę, pateikė tokias išvadas:

„Lietuvos biotechnologijos rinka yra viena didžiausių Vidurio ir Rytų Europoje. Šiame regione lietuviški produktai neturi atitikmenų, todėl yra visos prielaidos toliau plėtoti biotechnologijos tyrimus ir veiksmingai juos naudoti Lietuvos pramonės konkurencingumui didinti. Tiesa, Lietuvos biotechnologijosų sektorius nėra didelis įmonių skaičiumi, tačiau jame dirbantys aukščiausios kvalifikacijos specialistai ir įdiegta moderni įranga užtikrina produktų konkurencingumą pasaulyje.“

Dalis Lietuvos biotechnologijos įmonių atstovauja raudonajai biotechnologijai. Kiek mažiau šalies įmonių atstovauja baltajai biotechnologijai. Čia garsiausia įmonė yra „Biocentras“, kuris valo aplinką nuo teršalų, panaudodamas žmogui ir gamtai nekenksmingus natūralius mikroorganizmus ir iš jų išskirtus fermentus. Dėl žaliosios biotechnologijos Europos Sąjungoje vyksta diskusijos, o mėlynoji biotechnologija Lietuvoje dar tik įžengusi į mokslinių tyrimų etapą.


Kontaktai
UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“
V.A. Graičiūno g. 8,
LT-02241 Vilnius, Lietuva
Tel: (8~5) 260 2131, Faksas: (8~5) 260 2142
El.paštas: info.baltics@thermofisher.com
Mus rasite